top of page

Meğer Ben Bir Melekmişim

Evet hayatımda birçok şey değişmeye başlamıştı. Ve bu yenilenme süreci için Reiki 3 eğitimimi tekrarlamaya ve yeni eğitimler alarak yoluma devam etmeye karar verdim. Bunun için İstanbul’a Reiki eğitimimi yenilemeye gittiğimde benim için yepyeni bir eğitim olan EFT eğitimi almak için birini buldum. Ardından eğitmeni aradım ve Pazartesi günü eğitim almak için orada olmak istediğimi söyledim. Sonuçta tek günüm kalmıştı. O da bana Pazartesi günleri çalışmıyorum dedi. Ben çok şaşırdım tabi, hiç beklemediğim bir cevaptı. Sanki tüm dünya ben bu eğitimi alayım diye bekliyor ve nasıl oluyorsa ben bu eğitimi alamıyordum. Çok komik olduğumu şimdi anlıyorum, ama o an için durum tam olarak böyleydi. Tabi pes etmedim ve başka bir zamanım olmadığını Salı günü dönmem gerektiğini söyledim ve bildiğiniz baskı yaptım kadıncağıza. Sonuçta bana 10 dakika sonra dönüş yapacağını söyleyerek telefonu kapattı. Beklerken içimden, neden böyle oldu, onun bana eğitim vermesi gerekiyordu diyordum. Derken beni geri aradığında Pazartesi günü beni beklediğini, kararını değiştirme sebebini ben oraya gidince bana açıklayacağını söyledi. Benim ayaklarım yerden kesilmiş sevinçten çığlıklar atıyordum. Her ne kararını değiştirmiş olursa olsun önemli olan o eğitimi alacak olmamdı.


Ve o gün geldi. Eğitim için gittiğimde çok geniş bir salonda, her yerde çok güzel objelerin olduğu bir alana girdim. Eğitim bana özel açılmıştı bu nedenle sadece ben ve eğitmenim vardı. Kendimi çok mutlu hissediyordum. Dersimiz başladı, biraz zaman geçti ve benim ısrarla almak istediğim eğitim ile almakta olduğum eğitim arasında farklar olduğunu görmeye başladım. Meğer ben EFT eğitimi almak istiyorum derken aslında geçmiş yaşamlar ile ilgili bir eğitim alacağımı sanıyormuşum. Oysa bu eğitim tamamen bilinçaltı ile ilgili, meridyen noktalarla çalışılan bir eğitimmiş. Benim için hiç fark etmezdi. Yeter ki yeni birşeyler öğreneyim istiyordum.

Eğitim güzel geçti, yepyeni bilgilerle oradan ayrılmadan önce eğitmenim bana bir şey açıklamak istediğini ve ardından eğer kabul edersem bana Başmelek Mikail ile ilgili bir yükleme yapacağını söyledi. Pek bir şey anlamadığımı şimdi anlıyorum. O an boş bakışlarla ne demek istediğini anlamaya çalıştım. Sonra beni karşısına alıp, Pazartesi günü eğitim talebimi kabul etme nedenini açıklamaya başladı. Onu aradığım gün benim talebimin ardından bir meditasyon yaptığını ve ruhsal rehberlik aldığını söyledi. Ona rehberleri şöyle bir mesaj göndermişti. Beni ona Başmelek Mikail’in gönderdiğini aynı ruh ailesinden olduğumuzu ve kardeşine ( yani bana ) yol göstermek için bu eğitimi vermesi gerektiğini söylemişlerdi. İşte bu sebeple bana eğitim vermişti. Ve dedi ki, Başmelek Mikail’in ailesinden bu dünyada doğmuş melek frekansından bir ruhsun. Şimdi seni bu enerjiye uyumlamamı ister misin?


O an anladığım tek bir şey vardı. Ben bir meleğim. Peki ben melek miyim?...... Kafamın içinde bu soruyu sorup dururken nasıl evet dedim nasıl uyumlandım hatırlamıyorum bile.


Oradan çıktığımda eşim beni almak için yanıma gelmişti. Bana eğitimin nasıl geçtiğini sorduğunda ben ona sadece “ben bir melekmişim” dedim. Canım kocam evet tabi öylesin, ben zaten biliyorum, yoksa sen yeni mi fark ediyorsun, demeye başladı. Ben ona hayır öyle değil, gerçekten ben melekmişim dediğimi hatırlıyorum. Sadece kafamı karıştıran bir şey vardı. Madem ben bir meleğim neden hala canım dondurma istiyordu? Bunun üzerine eşim, belki bu söylenenleri idrak etmek için biraz zamana ihtiyacım olduğunu, çünkü aslında bu bilginin çok daha farklı ve derin olduğunu söyledi. Sanki bunları bana bir başkası söylüyor gibiydi.


İşte bu benim daha yolumun çok uzun olduğunu ve hala bir şeyleri idrak edemediğimi gösteriyordu.


Devam edecek…..

1.407 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Hayat Terapist olmaya Zorluyordu

Evde sürekli kendime Reiki yapıyordum. Daha önce aldığım ve okumaya bir türlü fırsat bulamadığım kitaplarımı okuyordum. Yani anlayacağınız çok boş vaktim vardı. Neden mi? Çünkü evlendiğim gün eşimin i

Ruh Eşim ile tanıştım

Evet bir karar vermiştim, sadece enerji işleri ile ilgilenecektim. Çünkü meditasyon yapmak, kendime Reiki vermek, birilerine Reiki yapınca onların iyi hissetmesi beni motive ediyordu. Bu heyecan ve is

Ve Reiki ile Yola Çıktım

Evet Reiki benim hayatımda dönüm noktası oldu. Öncelikle Reiki 3 aşamadan oluşan elle şifa tekniği olarakta bilinen, ama aslında derinlerde ruhu uyandırmaya yardımcı olan güçlü bir şifa tekniğidir. Be

Comments


bottom of page